Сьогодні цифрова безпека є питанням національної стійкості, і кожен несе відповідальність за кіберзахист – як державні органи, так і приватний сектор, експертні спільноти, громадянське суспільство. Усе більшу роль у цьому відіграють жінки, особливо в умовах війни, коли вони реалізовують себе в професіях, які раніше вважалися традиційно «чоловічими».
На цьому наголосив Голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Олександр Потій на заході Cyber Innovations and Resilience: Women4Cyber Talks у Києві.
Він зазначив, що понад 20% колективу Служби – це жінки на військових та цивільних посадах, які забезпечують спеціальний зв’язок, захист інформації, трансляцію теле- та радіомовлення, протистоять російським хакерам у кіберпросторі. До того ж кожну четверту посаду серед керівного складу Держспецзв’язку обіймає жінка.
Від початку повномасштабного вторгнення Урядову команду реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA очолювала жінка. Це приклад того, що компетентність, знання та рішучість не мають гендерних меж.
Також Олександр Потій зупинився на пріоритетних аспектах роботи Держспецзв’язку, виокремивши розширення можливостей для жінок у кібербезпеці через підвищення якості профільної освіти та рівний доступ до кар’єрного зростання, а також – посилення кіберстійкості держави шляхом впровадження сучасних технологій та міжнародних стандартів, розбудови надійної інфраструктури та системи підготовки фахівців.
«Виклики кіберпростору вимагають від нас не лише технологічних рішень, а й залучення найкращих талантів, незалежно від статі. Ми маємо створити умови, в яких жінки, ветерани, молоді фахівці зможуть розкривати свій потенціал у сфері кібербезпеки. Лише разом ми здатні будувати сильний, захищений та інноваційний цифровий світ», – підкреслив Олександр Потій.
На Cyber Innovations and Resilience: Women4Cyber Talks зібралися понад 100 експертів галузі кіберзахисту. Обговорювали виклики та перспективи безпечного цифрового майбутнього.